Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyšetření paměti

Testování paměti

Alzheimerova nemoc je nejčastější příčinou demence. Ta postupně vede až k závislosti jedince na jiném člověku. Tato nemoc začíná pozvolna a nenápadně. Nejdříve je vidět, že se zhoršuje krátkodobá paměť. Postupem času však přestává být jedinec schopný starat se sám o sebe, má problémy s běžnými činnostmi, s vyjadřováním, myšlením. Jeho osobnost se začíná měnit.

Je dobré vědět, co se skrývá za postupným zapomínáním a není správné zapomínání přisuzovat stáří. Je pravda, že Alzheimerova nemoc se nedá vyléčit. Nicméně dnešní medicína ji umí léčit a nemoc pozastavit. Je tedy nutné, aby se jedinec dostal do péče odborníka včas a nemoc se dala pozastavit ve fázi, kdy je na počátku.

Vyšetření paměti je jednou z cest, jak se dá diagnostikovat možný problém. Paměť vyšetří vyškolení pracovníci pomocí sady testů, které jsou speciálně vytvořeny pro diagnostiku Alzheimerovy choroby. Testování trvá přibližně hodinu a výsledky ukáží, zda testovaný má problémy s pamětí a pokud ano, jak moc jsou tyto problémy závažné.

V případě, že se prokáže přítomnost choroby, je jedinci doporučena návštěva odborníka, předán kontakt na něj a on pak na základě dalších testů může zahájit vhodnou léčbu. 

V případě zájmu o vyšetření paměti se obraťte na naše zařízení, které je Kontaktním místem České alzheimerovské společnosti a které vyšetření paměti veřejnosti nabízí.

 

 

vedoucí úseku sociálnězdravotní péče Mgr. Miroslava Kouřilová – tel. 604 457 582

sociální pracovnice Mgr. Michala Buličková - tel. 518 323 213, 606 786 054