Jdi na obsah Jdi na menu
 


SLUNCE

                                   Oddělení SLUNCE 

obrazek1.jpg
 
Oddělení Slunce je součástí sociální služby Domov se zvláštním režimem. Kapacita oddělení je 21 lůžek, je tvořeno kuchyňskou částí, kde uživatelé s pomocí personálu stolují, chystají si jednoduché jídlo, pečou, připravují jednohubky, pomazánky, drobné občerstvení apod. Společenská část slouží k volnočasovým aktivitám, reminiscenci, odpočinku atd.
 
Oddělení je zaměřeno na specifické potřeby uživatel s různými druhy demence, kteří potřebují přizpůsobení běžných denních aktivit podle svých individuálních potřeb a přání.
 
Aktivity přizpůsobujeme rytmu člověka s onemocněním demence, především se snažíme poskytnout více času na hygienu, oblékání, stolování a jiný spánkový režim.
 
Věnujeme se uživatelům při nácviku zvládání běžných denních aktivit a rozvíjení soběstačnosti uživatel za maximální podpory pracovníka. Prostředí a podmínky oddělení počítají s tím, že lidé s onemocněním demence mají problémy s orientací, zhoršuje se jim paměť, anebo mají problém se slovně vyjádřit.
 
Cílem oddělení SLUNCE je co nejvíce využívat a posilovat schopnosti uživatele, kterými disponuje.
Toto je důležité pro posílení jeho sebeúcty a sebevědomí. Důraz přitom klademe zejména na zachování schopnosti chůze, soběstačnosti a sebeobsluhy při běžných denních aktivitách a přizpůsobení prostředí, aby bylo pokud možno co nejvíce zaměřeno na potřeby uživatel, bylo pro ně známé, příjemné, domácké a bezpečné.
 
Oddělení SLUNCE se zaměřuje rovněž na podporu paměti uživatelů. Uživatelé se při rozhovorech nad starými fotografiemi soustřeďují na své vzpomínky, vrací se v myšlenkách do minulosti. I tato terapie jim vrací sebedůvěru a současně umožňuje našim pracovníkům lépe porozumět nynějšímu chování uživatele a společně budovat vztah mezi pracovníkem a uživatelem.

Snažíme se také rozvíjet spolupráci a informovanost rodin uživatel.