Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čaj o páté

Čaj o páté

Domov pro seniory Strážnice, příspěvková organizace, se ve své péči věnuje zejména uživatelům s onemocněním demence.

Poskytování péče lidem s tímto onemocněním v pobytových zařízeních je kapacitně omezeno, řada z nich zůstává v domácí péči, často si rodina ani nepřeje umístit svého blízkého v pobytové službě. Tato péče však může být pro rodinné příslušníky často velmi psychicky náročná a vyčerpávající.

Proto naše zařízení nabízí tzv. „čaje o páté“. Jedná se o setkávání svépomocné skupiny pro rodinné pečující, schází se tu osoby, které pečují o své blízké s odborníky na oblast práce s lidmi s onemocněním demencí. Mohou získávat informace jak pomáhat člověku s demencí, jak pečovat o něj i o sebe. Zároveň toto setkání slouží i ke sdílení zkušeností, které s sebou přináší život člověka s onemocněním demencí.

Často je péče o člověka s demencí spojena se studem rodiny za projevy této nemoci. K odstranění tohoto studu, získání pocitu, že nejsou sami na tento problém, má právě napomoci setkání při „čaji o páté.“.

Budeme rádi, pokud náš „čaj o páté“ navštívíte, podělíte se o své zkušenosti, problémy, získáte nové informace, podněty, případně pomoc i pro vás jako pečující.

 

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte:

ředitelka JUDr. Ivana Kyjovská – tel. 602 725 102

vedoucí úseku sociálnězdravotní péče Mgr. Miroslava Kouřilová – tel. 604 457 582

 

Těšíme se na setkání