Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Co nás čeká v únoru 2018
    

7. 2.             mše svatá

8. 2.             reminiscence na téma: jak se slavil na Moravě Fašank

12. 2.           výroba sladkých milostí 

12. - 18. 2.   zabijačkový týden v kuchyni 

13. 2.           fašanková obchůzka

14. 2.           oslava narozenin

21. 2.           pečení slaného pečiva

27. 2.           reminiscence na téma: jak se dralo peří, aneb co jsme dělali v zimě

                  

 

Výtvarná činnost:

- příprava na velikonoční jarmark - šití kuřátek, výroba látkových kraslic

- jarní dekorace

- kresba

 

Ostatní činnosti:

- hry na procvičování hrubé i jemné motoriky

- kognitivní tréning

- nácvik písní na fašank

- předčítání

 


 

Co se u nás událo

 

v roce 2018  

 

Fašanková obchůzka

I přes to, že momentálně máme v domově zákaz návštěv kvůli chřipkové epidemii, konala se v domově dne 13. 2. 2018 fašanková obchůzka. Početná skupina maškar v různých maskách procházela za doprovodu harmoniky domovem. Průvod se zastavil v každém pokoji, společenské místnosti a dělal radost všem uživatelům, ale i pracovníkům. A tak se zpívalo, tančilo a bavilo a uživatelům se tím zpestřil život u nás v domově.

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/fasank-2018/


Novoroční večírek

Dne 10. 1. 2018 k nám do domova přišel harmonikář, pan Mrkva, protože se u nás konal Novoroční večírek pro uživatele. Paní ředitelka ho zahájila přípitkem a poté začal pan Mrkva hrát. A hrál nám krásné lidové písničky a písničky ze strážnicka a horňácka. Uživatelé si dali vínka, chlebíčky a přitom si poslechli pěkné písničky v podání oblíbeného harmonikáře.

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/novorocni-vecirek/


Tři králové

Dnes přišlo k nám do domova patnáct malých králů z MŠ Strážnice. Přišli uživatelům koledovat a popřát vše nejlepší do nového roku. Koledníčci prošli celý domov a udělali tak radost všem našim uživatelům. (5. 1. 2018)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/tri-kralove-z-ms-straznice-2018/
2017

Cimbálka v domově

Dnes přišli zahrát muzikanti našim uživatelům. Procházeli celým domovem a uživatelům hráli koledy, ale i několik lidových písní. Uživatelé byli nadšení a hudebníci krásně dokreslili pohodovou atmosféru, která v tomto vánočním čase v domově panuje. (27. 12. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/cimbalka-v-domove/


Cukrovífest

V posledním týdnu před Vánocemi se uskutečnila ochutnávka vánočního cukroví, které napekli a přinesli naši pracovníci. Jeden druh cukroví – perníčky napekli i naši uživatelé v rámci Namasté klubu. Uživatelé i pracovníci mohli ochutnat z 30 vzorků různého vánočního cukroví. Někdo přinesl jeden druh (např. perníčky, trubičky, vanilkové rohlíčky, kokosovou roládu atd.) a někdo se pochlubil s namíchaným cukrovím z několika druhů, A taky byl zde jeden speciální vzorek – domácí uzené. První místo získaly ořechové banánky těsně před druhými kávovými zrny a 3. místo obsadilo domácí uzené. (19. 12. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/cukrovifest/


Mikulášská obchůzka

Dnes se u nás v domově konala mikulášská obchůzka.  Mikuláš se svou družinou obcházeli všechny pokoje, čerti chtěli brát "nehodné" uživatele do pytle, ale andělé jim v tom vždy zabránili. Každý uživatel dostal mikulášský balíček. (5. 12. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/mikulasska-nadilka/


Ježíškova vnoučata

Náš domov se zapojil do projektu Ježíškova vnoučata, který umožňuje získat dárky pro seniory, kteří nemají žádné příbuzné, nebo o ně nejeví zájem. Na internetové stránce www.jeziskovavnoucata.cz jsme tak zaregistrovali (samozřejmě s jejich svolením) několik uživatelů a napsali tam jejich přání.  

A tak se stalo, že se ozvali dárci a domluvili jsme setkání a přímé předání dárků. Dnes přišla první vnoučata. Naše uživatelka si přála jen nové pyžamo, aby se jí dobře spalo, ale mladá rodinka uživatelce přinesla ještě další spoustu drobných dárečků, včetně pletených ponožek a domácí bábovky. Atmosféra byla moc příjemná a věřím, že si to obě strany moc užily. 

Se svolením vnoučat i naší uživatelky vám na fotkách aspoň trošku nastíníme, jak příjemná byla tato atmosféra.

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/jeziskova-vnoucata/


Setkání uživatel se starostkou a místostarostou Strážnice

Dnes přišli do zařízení zástupci města Strážnice, aby poblahopřáli uživatelům k získání diplomů, které získali na Univerzitě třetího věku. Příjemné posezení se starostkou Smutnou a místostarostou Bartošem, kteří přinesli uživatelům drobné dárečky, uživatelům udělalo velkou radost. (23. 11. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/setkani-se-starostkou-a-mistostarostou/


Slavnostní předávání diplomů studentům Univerzity třetího věku

Dnes u nás v domově panovala slavnostní nálada. Konalo se totiž slavnostní předávání diplomů studentům, kteří se účastnili Univerzity třetího věku, která probíhala u nás v zařízení. Úvodní slovo si vzala paní ředitelka, po ní promluvil zástupce Masarykovy univerzity, která nám kurz zprostředkovala. Na závěr promluvili lektoři kurzu, kteří shrnuli celý kurz do prezentace, která byla doplněná fotografiemi z jednotlivých hodin. Následně došlo na samotné předávání diplomů. Na uživatelích bylo vidět, jak velikou radost z diplomů, kytičky i drobného dárku mají. Přišli i někteří rodinní příslušníci a i na těch bylo vidět, jak jsou na své rodiče hrdí. A mají být na co! I my jsme na své uživatele pyšní.

Na závěr pak bylo pro všechny zúčastněné připraveno víno a občerstvení, na kterém si mohli pochutnat. 

Máme přislíben další díl Univerzity třetího věku, tak se máme v příštím roce na co těšit! (22. 11. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/predavani-diplomu-studentum-univerzity-tretiho-veku/


Univerzita třetího věku - 5. hodina

Pět studijních týdnů uteklo jako voda a poslední hodina univerzity třetího věku je za námi! Manželé Dohnalovi si opět připravili pro naše uživatele hodinu a půl plnou informací, básní, písní a hlavně úkolů na procvičení paměti. Protože se hodina konala v odpoledních hodinách, byla o to náročnější, ale uživatelé všechno zvládli na jedničku a těší se na příští týden, kdy proběhne předávání diplomů absolventům této univerzity. (16. 11. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/univerzita-tretiho-veku---5.-hodina/


Univerzita třetího věku - 4. hodina

V pořadí již čtvrtá hodina Univerzity třetího věku opět potrápila hlavy našich uživatelů. Tentokrát si manželé Dohnalovi připravili přednášku o citech, lidech, kteří žádné city nemají, ale pak toto těžké téma opustili a společně s uživateli cvičili paměť a představivost. Na závěr se opět recitovaly básně a zpívaly písně. Uživatelé říkají, že jsou hodiny náročné, ale vždy se na další lekce těší. (1. 11. 2017).

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/univerzita-tretiho-veku---4.-hodina/


Univerzita třetího věku - 3. hodina

V tuto středu se u nás opět konala Univerzita třetího věku. Pan Dohnal si pro uživatele připravil hodinu plnou rébusů, hudby, básní, ale i fyzického cvičení. Zajímavá byla i část, kdy se uživatelé měli rozhodnout, jak by v dané situaci reagovali a těmito příklady chtěl ukázat jak funguje morálka u lidí. Uživatelé si tak vždy potrápí hlavy, procvičí se fyzicky a ještě se navíc něco nového doví a baví je to. (18. 10. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/univerzita-tretiho-veku---3.-hodina/


Pomáhám, protože chci ... Vystoupení žáků ZŠ Vnorovy

Dnes k nám přišli žáci ZŠ Vnorovy v rámci projektu Pomáhám, protože chci... Připravili s pro nás vystoupení plné písní, básní, předčítání, ale i hru na housle nebo trubku. Na závěr předali žáci našim uživatelům drobné dárečky. Uživatelé pak velkým potleskem poděkovali žákům za jejich vystoupení. (12. 10. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/pomaham--protoze-chci...-vystoupeni-zaku-zs-vnorovy/


Univerzita třetího věku - 2. hodina

V tuto středu k nám opět dorazili manželé Dohnalovi, aby s uživateli absolvovali další hodinu Univerzity třetího věku. Na tyto hodiny si připravili fyzické cvičení - protahování, procvičování paměti, abstraktního myšlení, doplňování slov, hledání slov mezi nahodilými písmeny, uživatelé trénovali jak si zapamatovat pomocí poezie poezii, na závěr recitovali báseň a zazpívali si. Tyto hodiny jsou pro uživatele náročné, ale zároveň zábavné a vždy se těší na pokračování za týden. (11. 10. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/univerzita-tretiho-veku---3.-hodina/


Den otevřených dveří - Týden sociálních služeb + 1. hodina Univerzity třetího věku

V rámci Týdne sociálních služeb, který se konal v době od 2. 10. do 8. 10. 2017 se u nás dne 4. 10. 2017 konal Den otevřených dveří. Veřejnost mohla přijít v době od 10.00 do 15.00 hod. a prohlédnout si prostory našeho zařízení.

Tato akce však nebyla jen pro veřejnost. Pro naše uživatele byla od 9.30 hod. připravena první hodina Univerzity třetího věku a po obědě vystoupily ve 13.30 děti ze ZŠ ve Strážnici se svým pásmem básní a písní, které nám za doprovodu houslí, píšťal, bubínků a dalších nástrojů zpívaly. Uživatelé se dobře pobavili a moc si tento program užili. 

A jak už tradice velí, na tento den se do zařízení zvou bývalé pracovnice, které jsou již důchodového věku. Je pro ně nachystána prezentace toho, co se u nás událo za ten rok, co u nás nebyly a taky drobné občerstvení a posezení a mají tak možnost zavzpomínat a srovnat, jak to v domově vypadalo za jejich pracovních let a jak to u nás vypadá dnes. Jejich hojná účast nás těší každý rok a věříme, že se příští rok zase sejdeme.

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/den-otevrenych-dveri/


Úvodní setkání Univerzity třetího věku (U3V)

Dne 27. 9. 2017 proběhla úvodní hodina Univerzity třetího věku. Zástupce Masarykovy univerzity spolu s manželi Dohnalovými k nám opět přijeli do domova a připravili si úvodní hodinu této oblíbené aktivity. V průběhu univerzity se trénovala jemná motorika, cvičila se paměť pomocí přesmyček a optických klamů, recitovaly se básně a zpívaly písně. Setkávání bude probíhat v šesti kurzech a sedmé setkání bude slavnostní zakončení a předávání diplomů. 

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/uvodni-hodina-univerzity-tretiho-veku/


Strážnické vinobraní

Naši uživatelé se za doprovodu pracovníků vydali na Strážnické vinobraní. Každoroční akce pořádaná městem Strážnice láká svým bohatým programem a hlavně burčákem, který se prodává v téměř každém druhém stánku. Uživatelé viděli dlouhý průvod krojovaných, vystoupení účinkujících a pak si pochutnali na burčáku. (9. 9. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/straznicke-vinobrani/


Opékání špekáčků

Ve čtvrtek 7. 9. 2017 se na terase domova konalo již tradiční opékání špekáčků. Vůně linoucí se z grilu přilákala spoustu uživatel na terasu. Uživatelé si pochutnávali na špekáčcích a burčáku a k dobré chuti jim hrála dechová hudba z rádia. Počasí vypadalo na déšť, ale všechno to nakonec dobře vyšlo a na terase si všichni pochutnali.

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/opekani-spekacku/


Mezigenerační den

V neděli 3. 9. 2017 se u nás v domově konal Mezigenerační den. Počasí nám nedovolilo tuto akci uskutečnit na zahradě domova, a tak se konala v prostorách domova. Uživatelům, pracovníkům, ale i četným návštěvám zatancoval a zazpíval soubor Demižón, Demižónek, zazpívala dívčí skupina Rózinky, pro nejmenší návštěvníky byly přichystány dílničky, malování na obličej a skákací hrad. Všichni si mohli pochutnat na bálešcích od Babek z Kozojídek, které nám provoněly celý domov. Propojení generací, které bylo cílem této akce se velmi povedlo. Akci si společně užili děti i dospělí.

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/mezigeneracni-den/


Promítání fotek z Benátek a Kovozoo

Protože je venku horko a nikomu se nechce ani hýbat, tak se místo obvyklého čtvrtečního cvičení promítaly fotky. Sociální pracovnice byla na výletě v Benátkách, a tak si připravila pro uživatele povídání o tomto Italském městě. Povídala jim o budovách, které viděli uživatelé promítané na plátně, o jejich historii, o plavbě na ostrov Murano, o muzeu sklářství a o historii Benátek. Někteří uživatelé Benátky navštívili a tak doplnili její výklad o vlastní zážitky. Dále pak byly na řadě fotky z Kovozoo ze Starého města u Uherského Hradiště, kde vyrostlo v areálu kovošrotu vzdělávací centrum pro velké i malé a jejich pracovníci vytvořili z převážně kovového odpadu zvířata.

Uživatelé byli z fotek nadšení a po promítání se těší se na další zážitky z cest. (3. 8. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/promitani-fotek-z-benatek-a-kovozoo/


Generální zkouška Mezinárodního folklorního festivalu

Mezinárodní folklorní festival je těsně před svým zahájením, a tak se opět vydali naši uživatelé za doprovodu pracovníků a dobrovolníků na jeho generální zkoušku. Příjemné dvě hodiny trávili uživatelé na Bludníku ve strážnickém zámeckém parku poslechem hudby, sledováním tanců a pestrých krojů jednotlivých vystupujících. Představili se jim, i široké veřejnosti, soubory z Turecka, Velké Británie, Rakouska, Chorvatska, Rumunska a Bulharska. Naši uživatelé, ale i pracovníci mají tento festival rádi a každý rok jsou plni očekávání, kdo vystoupí a co nám předvedou. (22. 6. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/generalni-zkouska-mff/


Vystoupení souborů v domově

Stává se již tradicí, že k nám před Mezinárodním folklorním festivalem přicházejí zahrát někteří z vystupujících tohoto festivalu. Tento rok nás opět navštívil soubor z Turecka a zcela nově přišli „dudáci“ z Anglie. Angličané u nás zahráli na dudy, housle, buben a píšťaly. Turečtí vystupující nám předvedli ukázky tradiční hudby a následně i tance, které neodmyslitelně patří k jejich folkloru. Naši uživatelé měli velikou radost, že nás účinkující navštívili a že mohli toto vystoupení zhlédnout. (20. 6. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/vystoupeni-souboru-v-domove/


Loutkové divadlo pro děti z Lesní školky

Uživatelky společně s pracovnicemi hrály loutkové divadlo pro děti z Lesní školky, jako takovou odměnu pro ně, za to, že za nimi chodí každých 14 dní a pomáhají jim s pečením nebo tvořením různých výrobků. Účinkující získali velký potlesk jak od dětí, tak od dalších uživatelů, kteří se na divadélko přišli také podívat. Pro všechny pak byla připravena odměna ve formě zmrzlinového poháru. (14. 6. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/divadlo-pro-deti-z-lesni-skolky/


Předávání růží na radnici

Naše uživatelky za doprovodu paní ředitelky a dalších pracovníků byly na návštěvě Městského úřadu ve Strážnici. Přišly předat starostce Smutné a místostarostovi Bartošovi růže, které vytvořily spolu s dalšími uživatelkami. Tyto růže pak slouží na výzdobu města při různých příležitostech. Došlo i na vzpomínání, jak vypadala Strážnice před mnoha lety, nebo jak vypadal Mezinárodní folklorní festival ve svých začátcích. Zástupci města připravili našim uživatelkám pohoštění a posezení na dvoře úřadu a atmosféra byla velmi milá. (13. 6. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/predavani-ruzi-na-radnici/


Soutěž v pétanque v S - centru Hodonín 

Čtyři naši uživatelé v doprovodu pracovnic domova vyrazili do S – centra Hodonín, kde spolu s dalšími šesti týmy soutěžili ve hře pétanque. I přes usilovný trénink se našim uživatelům moc nedařilo, obsadili ale krásné, poslední místo. Téměř celodenní akce uživatele velmi bavila a moc si ji užili a těší se na další ročník. (8. 6. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/turnaj-v-petanque/


Canisterapie a děti z Lesní školky

Dnes k nám přišly děti z Lesní školky ze Bzence, aby se společně s našimi uživateli potěšily z návštěvy canisterapeutického psa. Cvičitelka všem ukázala, jak se trénuje pes, co všechno si nesmí děti k cizím psům dovolit, proběhla ukázka aportování a poslušnosti. Pes Albert pak dostal za odměnu pamlsky a podrbání. (31. 5. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/canisterapie-a-deti-z-lesni-skolky/


Pečení bélešků s dětmi z Lesní školky

Dnes k nám opět přišly děti z Lesní školky Petrklíč ze Bzence. Společně s uživatelkami pekly bélešky. Uživatelky  zpracovaly těsto do tvaru bélešků, které se nechaly upéct a na dětech pak bylo potírání bélešků sádlem z jedné strany, z druhé strany pak natření povidel a posypání mákem. Ze společné práce vznikly výborné výrobky, na kterých si všichni pochutnali. (17. 5. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/belesky-s-detmi-z-lesni-skolky/


Tvorba papírových růží s dětmi z Lesní školky

Dnes k nám přišly děti z Lesní školky Petrklíč ze Bzence. Na programu bylo tvoření růží z krepového papíru. Tyto růže jsou pak odevzdány na MěÚ ve Strážnici zástupcům města a slouží k výzdobě Strážnice při folklorních slavnostech nebo jiných příležitostech. Děti tak pomáhaly tvořit uživatelům ony růže a když je to přestalo bavit, využily hraček, které domov nabízí. (10. 5. 2017).

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/papirove-ruze-s-detmi-z-lesni-skolky/


Rej čarodějnic

Dnes se u nás v domově konal rej čarodějnic. Pracovnice v maskách procházely domovem a dělaly uživatelům radost. Nakonec nasedly na košťata a odletěly se připravit na večerní rej :-) (28. 4. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/rej-carodejnic/


Zakončení projektu Setkání generací

Dnes u nás v domově proběhlo oficiální setkání studentů Střední školy Strážnice a uživatelů domova v rámci projektu Setkání generací. Toto setkání zakončilo víc než roční projekt, jenž měl studenty naučit komunikaci se seniory a práci s fotografií. Uživatelům přišli poděkovat studenti Oděvní školy, jejich učitel, který je celým projektem provázel, ředitelka školy Fialová, dále je pak přišli pozdravit starostka Strážnice Smutná s místostarostou Bartošem. Město Strážnice se spolupodílelo na vydání brožury, která byla výstupem z projektu. Studenti přichystali občerstvení a předali uživatelům kytky jako poděkování za focení a na závěr samotné brožury s fotografiemi. Celou akci podkreslovala hudba cimbálové muziky ZUŠ Strážnice. Těšíme se na další projekty se studenty Střední školy Strážnice. (26. 4. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/zakonceni-projektu-setkani-generaci/


Pečení slaných tyčinek s dětmi z Lesní školky

Dnes k nám přišly děti z Lesní školky Petrklíč ze Bzence. Připraveno pro ně a naše uživatele bylo pečení slaných tyčinek. V místnosti volnočasových aktivit to žilo. Některé děti pomáhaly válet připravené těsto, jiné zase vykrajovaly a další si prostě jen hrály s hračkami, které nabízí volnočasová místnost. Společně pak upečené tyčinky snědli. Těšíme se na další kreativní akci s těmito dětmi. (26. 4. 2017).

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/peceni-syrovych-susenek-s-detmi-z-lesni-skolky/


Soutěž ve zpěvu ve Skalici na Slovensku

Dnes se šest našich uživatelů vydalo do Skalice na Slovensku, kde se pořádala soutěž ve zpěvu. Tuto soutěž pořádá již po několikáté Zariadenie pre seniorov ve Skalici. Uživatelé jeli podpořit ostatní zpěváky a protože my pěvecký sbor nemáme, nacvičili si naši senioři spolu s pracovníky, tanec na vozíčcích na hudbu B. Smetany - Vltava. Toto vystoupení sklidilo obrovský úspěch a chválu. Těšíme se na další rok této soutěže. (5. 4. 2017)

foto zde:http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/zpivani-ve-skalici/


Beseda o zdraví, zdravé výživě a pohybu

Dnes do domova přišly besedovat dvě studentky bakalářského studia s našimi uživateli o zdraví, zdravé výživě a o tom, jak moc je důležitý pohyb. Hodinu a půl spolu s uživateli diskutovaly právě na toto téma a uživatelé si tak odnesli spoustu cenných rad, jak se udržovat v kondici. (24. 3. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/prednaska-o-zdravi-a-zdravem-zivotnim-stylu/


Fašank - děti z Mateřské školy

Opět k nám do domova zavítaly děti z místní mateřské školy. Za doprovodu svých učitelek přišly potěšit naše uživatele. Děti, jejich roztomilé kostýmy a písničky, které zpívaly po chodbách, udělaly uživatelům velkou radost. Těšíme se na ně zase za rok. (28. 2. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/fasank---deti-z-ms/


Fašank

Fašankový průvod se nevyhnul ani našemu Domovu. Pracovníci se oblékli do masek a za doprovodu oblíbeného harmonikáře, kterým je pan Mrkva, se vydali přes celý Domov a navštívili všechny uživatele na pokojích, chodbách či jídelnách. Rozdávali dobrou náladu, tančili a zpívali s harmonikou a uživatelé se dobře pobavili.
Všichni se těší na další fašank zase za rok. (23. 2. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/fasank-2017/


Vystoupení studentů oděvní školy a mladé cimbálové muziky

Dnes čekalo naše uživatele příjemné překvapení. Přišli za nimi studenti oděvní školy, kteří jsou členy fotografického kroužku a mladí muzikanti z cimbálové muziky. Připravili si pro uživatele pásmo povídání, čtení, hádanek a písniček doprovázených cimbálovou muzikou. Po celou dobu panovala veselá nálada a z místnosti volnočasových aktivit zněl smích. Všichni se velmi dobře bavili, popovídali, zazpívali a užili si příjemné odpoledne. (22. 2. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/vystoupeni-studentu-odevni-skoly/


Novoroční večírek

Domov žije a veselí se, i když máme uzavřeno pro návštěvy. Dnes přišel naše uživatele opět potěšit svým zpěvem a hrou na harmoniku pan Mrkva. A protože se jednalo o večírek, tak ho zahájila paní ředitelka proslovem a přípitkem s uživateli. Po přípitku začala zábava a popíjelo se a zpívalo. (18. 1. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/novorocni-vecirek-2017/


Živý betlém

V dnešní povánoční čas si pracovníci připravili pro naše uživatele představení "Živý betlém". Uživatelé tak měli možnost vidět Pannu Marii s Josefem a malým Ježíškem, tři krále a všechny postavy, které přišly vzdát hold právě narozenému Ježíškovi.
Pracovníkům se vystoupení velmi podařilo a u uživatelů vykouzlili úsměv a dobrou náladu. Společně si zazpívali koledy, které ve vystoupení zazněly. (10. 1. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/zivy-betlem/


Tři králové z MŠ Strážnice

Dnes k nám do domova přišlo padesát malých králů z MŠ ze Strážnice. Přišli uživatelům zazpívat a popřát jim do nového roku. Koledníčci prošli celý domov a udělali tak radost všem našim uživatelům. (6. 1. 2017)

foto zde: http://www.dsstraznice.cz/fotoalbum/kulturni-akce/tri-kralove-z-ms-straznice